WYRÓŻNIENIA

Drukuj drukuj

Nagroda "Dębińskie Pasje"

Strona główna » WYRÓŻNIENIA » Nagroda "Dębińskie Pasje"

Amelia Marek
nagorda Dębińskie Pasje

W II edycji konkursu Wójta Gminy Dębno „Dębińskie Pasje” jedną z nagród otrzymała 11-letnia Amelia Marek z Sufczyna. Jej główną pasją jest pływanie, w którym odniosła już liczne sukcesy na szczeblu zarówno regionalnym, jak i ogólnopolskim. Na swoim koncie ma już ponad sto medali, a pierwsze „złoto” zdobyła już trzy lata temu. Oprócz tego, Amelia uczęszcza również do szkoły muzycznej, gdzie uczy się gry na fortepianie.

Weronika Najberek

13-letnia Weronika Najberek z Łysej Góry to utalentowana biegaczka, od lat zbierająca medale na wszelkich zawodach lekkoatletycznych, w których ma możliwość uczestniczenia. W tym roku zdobyła m.in. pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w trójboju lekkoatletycznym. Interesują się nią kluby sportowe z całego regionu. Nastolatka reprezentuje również szkołę muzyczną w Porąbce Uszewskiej i bierze udział w konkursach wokalnych.

Jerzy Sacha
nagorda Dębińskie Pasje

Pan Jerzy Sacha - jego kandydaturę zgłosiły dwie organizacje pozarządowe. Jest przykładem osoby działającej na wielu płaszczyznach – artystą-plastykiem, rzeźbiarzem (twórca łysogórskiej ceramiki), sportowcem, trenerem i działaczem sportowym, związany z klubem LKS „Kłos” Łysa Góra. W młodości uprawiał m.in. dyscypliny zimowe i lekkoatletyczne. W jednym z wniosków nominacyjnych zgłaszający uzasadnia, że Konkurs „Dębińskie Pasje” jest doskonałą możliwością do pokazania sylwetki nominowanego oraz wskazania młodzieży prawdziwego autorytetu.

Józef Gawlik
nagorda Dębińskie Pasje

Pan Józef Gawlik - dba o ocalenie od zapomnienia rzemiosła wyplatania „łopołek”. Laureat jest mistrzem swoistego rękodzieła,  swoimi pracami rozsławia Łoniową i Gminę Dębno. Jeden z ostatnich mieszkańców w Polsce, który potrafi samodzielnie wykonać kosz z łyka dębowego.

Edyta Pałucka
nagorda Dębińskie Pasje

Pani Edyta Pałucka oprócz doskonałego warsztatu wokalnego posiada zdolność przekonywania do siebie publiczności. W każdym jej wykonaniu można usłyszeć niezwykłą wrażliwość muzyczną. Członkowie Kapituły Konkursowej mieli okazję się o tym przekonać podczas konferencji otwierającej projekt POIiŚ, dlatego zdecydowali o przyznaniu jej Nagrody „Dębińskie Pasje”.

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12