INWESTYCJE

Drukuj drukuj

Inwestycje w Gminie Dębno

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno

Plac w Niedźwiedzy już gotowy

25.07.2016
Plac w Niedźwiedzy już gotowy

Gotowy jest już plac zabaw dla dzieci w Niedźwiedzy. Dzieci mają miejsce, gdzie mogą spędzać wolny czas. Zabawa i korzystanie z urządzeń doskonale wpływa na ich rozwój psychofizyczny. Wszystkie zamontowane w Niedźwiedzy urządzenia są bezpieczne i mają wymagane atesty. Maluchy mają do swojej dyspozycji zestaw zabawowy, w skład którego wchodzą wieże, pomosty, tunele, zjeżdżalnie, sklepik z liczydłem, balustradę kółko-krzyżyk oraz zestaw sprawnościowy, zawierający sześć różnych elementów np. ścianę wspinaczkową czy drabinkę linową. Plac zabaw został również wyposażony w sklepik wraz z tablicą do rysowania.

Szkolne remonty

20.07.2016
Szkolne remonty

Dzieci i młodzież wypoczywają, a władze gminy już myślą o rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Czas wakacji tradycyjnie wykorzystywany jest na remonty w placówkach oświatowych.

- Każdego roku niemal we wszystkich szkołach prowadzone są remonty i bieżące naprawy. Chcemy, aby nasze dzieci wróciły do odnowionych sal lekcyjnych, aby w lepszych warunkach mogły się uczyć - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Gmina otrzymała dofinansowanie na remont remizy OSP w Jaworsku

14.07.2016
Gmina otrzymała dofinansowanie na remont remizy OSP w Jaworsku

Prawie 66 tysięcy złotych samorząd Dębna otrzymał w ramach konkursu „Małopolskie Remizy”. W ramach prac budowlanych wymieniona zostanie stolarka wraz z bramą garażową, docieplone stropy oraz ściany budynków.

Rozbudowa szkoły w Łoniowej

11.07.2016
Rozbudowa szkoły w Łoniowej

Jak wynika z obliczeń dębińskich samorządowców, już za kilka lat do szkoły w Łoniowej chodzić będzie znacznie więcej uczniów niż teraz. W celu stworzenia odpowiednich warunków do nauki i rozwoju podjęto decyzję o rozbudowie placówki. Prace, które rozłożone zostały na kilka etapów,  rozpoczną się już wkrótce. W tym roku wykonany zostanie pierwszy etap robót polegający na dobudowie nowej części szkoły i doprowadzenia jej do stanu surowego.

Zakończono prace w Perle

8.07.2016
Zakończono prace w Perle

Zakończyły się zaplanowane na ten rok prace w budynku remizy strażackiej w Perle, w którym została wymieniona sieć centralnego ogrzewania. Zadanie  kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych. Już teraz siedziba strażaków wygląda jak nowa, a po wykonanej w ubiegłym roku termomodernizacji, budynek zmienił się nie do poznania.

Nowe chodniki

30.06.2016
Nowe chodniki

Trwają prace przy budowie dwóch chodników – w Dębnie i Biadolinach Szlacheckich.

- Utrzymanie dobrego stanu dróg i chodników, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców jest inwestycją niezwykle ważną – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Budujemy chodniki nie tylko przy drogach powiatowych, ale także przy gminnych. Inwestycje realizowane są na wniosek mieszkańców, którzy sami wskazują miejsca . Wnioski mieszkańców są zawsze uwzględniane.

Budowa kanalizacji w Sufczynie

27.06.2016
Budowa kanalizacji w Sufczynie

Trwają prace przy budowie kanalizacji w Sufczynie Górnym i Sufczynie Zagórze. Wieś jest skanalizowana już od roku, jednak miejscowość stale się rozrasta i dobudowa sieci stała się konieczna. Sołectwo liczy już ponad dwa tysiące mieszkańców, a w ostatnim czasie powstało tam wiele nowych domów, których mieszkańcy wnioskowali o to, aby dołączyć ich posesje do sieci kanalizacyjnej.

 

Remont drogi dojazdowej do pól „Doły Na Kopaliny”

24.06.2016
Remont drogi dojazdowej do pól  „Doły Na Kopaliny”

Kilkaset metrów nowej drogi dojazdowej do pól wybudowanych zostanie w Dołach. Prace wykonane zostaną do końca sierpnia. Użytkownicy będą mogli skorzystać z nowego odcinka o długości 1300 metrów. Prace związane z wykonaniem odwodnienia i podbudowy z kruszywa naturalnego zostały dofinansowane w ramach "Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych" ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wysokość otrzymanej dotacji wynosi ponad 60 tysięcy złotych.

Remont remizy w Perle

16.06.2016
Remont remizy w Perle

Trwają prace przy remoncie remizy w Perle. Generalny remont budynku zaczął się już w ubiegłym roku, jednak ze względu na jego koszt, roboty prowadzone są etapami. W tym roku wykonana zostanie nowa instalacja centralnego ogrzewania.

- Jeszcze w ubiegłym roku budynek remizy w Perle wyglądał fatalnie, zaniedbany od wielu lat wymagał pilnego remontu. W 2015 roku wykonaliśmy tam już wiele prac, na które udało się pozyskać dofinansowanie z programu „Małopolskie remizy”, resztę dołożyliśmy z budżetu gminy i funduszu sołeckiego – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Nowe place zabaw

13.06.2016
Nowe place zabaw

Jeszcze w tym roku powstanie nowy plac zabaw dla dzieci przy budynku szkoły w Maszkienicach, natomiast doposażony zostanie istniejący plac w Niedźwiedzy.

- Obydwa place będą nowoczesne, i co najważniejsze bezpieczne. Wszystkie urządzenia, jakie zostaną na nich zamontowane posiadać będą wymagane atesty. Place zabaw sprzyjają rozwojowi psychofizycznemu dziecka, dlatego już w czasie planowania tegorocznego budżetu zaplanowaliśmy budowę aż dwóch placów zabaw – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12