INWESTYCJE

Sufczyn coraz bezpieczniejszy

16.07.2019
Sufczyn coraz bezpieczniejszy

Mieszkańcy Sufczyna mogą już korzystać z nowych chodników. W wyniku prac budowlanych powstało 420 metrów kolejnych ciągów pieszych zlokalizowanych wzdłuż dróg powiatowych Sufczyn-Gwoździec oraz Biadoliny-Sufczyn.

Kolejna siłownia w naszej gminie!

Kolejna siłownia w naszej gminie!

Dobiegła końca modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej przy boisku sportowym LKS Victoria. W ramach zadania powstała kolejna w naszej gminie siłownia, tym razem zlokalizowana wewnątrz budynku.

Doceniając ceramiczne dziedzictwo – ścieżka historyczna ukończona

4.07.2019
Doceniając ceramiczne dziedzictwo – ścieżka historyczna ukończona

W Łysej Górze została zrealizowana inwestycja pn. „Budowa ścieżki historycznej wokół amfiteatru „Krakus” w Łysej Górze", która realizowana była w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

Nowa kuchnia w OSP Jaworsko

3.07.2019
Nowa kuchnia w OSP Jaworsko

Zakończyły się prace związane z modernizacją kuchni w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku. W ramach prac remontowo-budowlanych wykonano nową posadzkę, oświetlenie, a także instalację C.O. Zakres przeprowadzonych robót objął również wymianę stolarki drzwiowej oraz ułożenie płytek ściennych. Ponadto pomieszczenie zyskało nowe wyposażenie w postaci mebli i sprzętu kuchennego.

Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

5.04.2019
Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

W Łysej Górze zakończyła się realizacja inwestycji mającej na celu zagospodarowanie przestrzeni publicznej. W ramach przedsięwzięcia zostały zamontowane ławki, a w celu zadbania o estetyczny wygląd miejsca posadzono również drzewa i krzewy. Ponadto obok ławki umiejscowiono tablicę pamiątkową, na której zamieszczono biografię Franciszka Mleczki, mieszkańca zasłużonego dla Łysej Góry, który był działaczem społecznym, animatorem kultury, nauczycielem, pisarzem i publicystą, a także posłem na Sejm.

Zagospodarowanie terenu w Łoniowej

Zagospodarowanie terenu w Łoniowej

Kilka dni temu zostały ukończone prace polegające na zagospodarowaniu terenu w centrum wsi Łoniowa – etap I. Wykonawcą prac była firma „Romax” z Łysej Góry.

Łoniowa z nowym placem zabaw

Łoniowa z nowym placem zabaw

W pobliżu publicznego przedszkola w Łoniowej powstał ogólnodostępny plac zabaw. Obiekt wyposażony został m.in. w huśtawkę, 4 szt. sprężynowców, karuzelę oraz 4 zestawy zabawowe składające się ze ślizgu, zjeżdżalni, balustrady, pomostu oraz tablicy do rysowania. Na placu zamontowano także ławki i kosze na śmieci. Realizacja projektu sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy mogą się wzajemnie integrować poprzez korzystanie z placu zabaw w wolnym czasie. Plac zabaw jest ogólnodostępny, każdy rodzic i dziecko mogą z niego korzystać w dogodnej dla siebie porze.

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

W gminie Dębno kolejne odcinki dróg zostały zmodernizowane. Wartość prac drogowych to ponad 2,6 miliona złotych.

W Woli Dębińskiej w sumie wyremontowano odcinki dróg o łącznej długości ponad 1100 metrów. Zakres przeprowadzonych robót objął między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowych, wyrównanie i wykonanie podbudowy, ścięcie poboczy i plantowanie terenu, wykonano też chodnik.

Na tym jednak nie koniec dobrych informacji. Nowa nawierzchnia wraz z poboczami pojawiła się również na drodze gminnej Niedźwiedza do Grabiny na długości 530 metrów, co kosztowało 138 tysięcy złotych.

Kolejne odcinki dróg zmodernizowane

Kolejne odcinki dróg zmodernizowane

W gminie Dębno zakończył się proces modernizacji czterech dróg gminnych. Wartość prac drogowych to blisko 400 tysięcy złotych.

Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Zakończył się remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, gdzie został utworzony Klub Senior+. Zadanie warte 400 tysięcy złotych zostało wsparte przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dotacją w wysokości 150 tys. złotych.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]