INWESTYCJE

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno

Łoniowa z nowym placem zabaw

Łoniowa z nowym placem zabaw

W pobliżu publicznego przedszkola w Łoniowej powstał ogólnodostępny plac zabaw. Obiekt wyposażony został m.in. w huśtawkę, 4 szt. sprężynowców, karuzelę oraz 4 zestawy zabawowe składające się ze ślizgu, zjeżdżalni, balustrady, pomostu oraz tablicy do rysowania. Na placu zamontowano także ławki i kosze na śmieci. Realizacja projektu sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy mogą się wzajemnie integrować poprzez korzystanie z placu zabaw w wolnym czasie. Plac zabaw jest ogólnodostępny, każdy rodzic i dziecko mogą z niego korzystać w dogodnej dla siebie porze.

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

W gminie Dębno kolejne odcinki dróg zostały zmodernizowane. Wartość prac drogowych to ponad 2,6 miliona złotych.

W Woli Dębińskiej w sumie wyremontowano odcinki dróg o łącznej długości ponad 1100 metrów. Zakres przeprowadzonych robót objął między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowych, wyrównanie i wykonanie podbudowy, ścięcie poboczy i plantowanie terenu, wykonano też chodnik.

Na tym jednak nie koniec dobrych informacji. Nowa nawierzchnia wraz z poboczami pojawiła się również na drodze gminnej Niedźwiedza do Grabiny na długości 530 metrów, co kosztowało 138 tysięcy złotych.

Kolejne odcinki dróg zmodernizowane

Kolejne odcinki dróg zmodernizowane

W gminie Dębno zakończył się proces modernizacji czterech dróg gminnych. Wartość prac drogowych to blisko 400 tysięcy złotych.

Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Zakończył się remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, gdzie został utworzony Klub Senior+. Zadanie warte 400 tysięcy złotych zostało wsparte przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dotacją w wysokości 150 tys. złotych.

Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich z nowymi przestrzeniami

5.10.2018
Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich z nowymi przestrzeniami

Przed kilkoma dniami został odebrany ostatni etap prac związanych z przebudową i nadbudową pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne. Zakres robót obejmował dokończenie robót elewacyjnych polegających m.in. na ociepleniu budynku, wykonaniu wyprawy elewacyjnej i malowaniu, wymianie części stolarki w obrębie parteru, wykonaniu prac instalacyjnych w zakresie instalacji elektrycznych oraz w zakresie instalacji sanitarnych.

Zakończono remont szkoły w Sufczynie

19.09.2018
Zakończono remont szkoły w Sufczynie

Początkiem września zakończono ostatni etap prac związanych z termomodernizacją budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie. Prace obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, izolację stropów oraz ocieplenie ścian zewnętrznych.

Nowe chodniki w Jastwi

20.08.2018
Nowe chodniki w Jastwi

Zakończone zostały prace związane z budową chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Jastew o dł. 110mb o łącznej wartości blisko 55 tysięcy złotych. Przedmiotowy chodnik prowadzi od drogi gminnej do Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi. Wykonawcą inwestycji był Zakład Budownictwa Wodnego Drogowego i Usług Sprzętowo-Transportowych z siedzibą w Dębnie.

Remont boisk zakończony

7.08.2018
Remont boisk zakończony

Boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej oraz Jaworsku zostały przebudowane. Wykonawcą inwestycji była firma GREENSPORT z siedzibą w Katowicach.

Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

17.07.2018
Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

Wakacje to intensywny czas pracy dla drogowców, którzy w tym okresie modernizują drogi w gminie Dębno.

Znacznej poprawie uległa chociażby droga „Łysa Góra Pańska Góra”. Koszt modernizacji to ponad 70 tysięcy złotych.

Poza generalnym remontem samej jezdni o długości ponad 300 m, utwardzone zostały pobocza oraz wyregulowane studzienki.

Kolejne inwestycje zostały zakończone

13.07.2018
Kolejne inwestycje zostały zakończone

W sołectwach Łysa Góra i Perła w tym roku stan sieci chodników powiększył się o kilkaset metrów. Obecnie zakończona została budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze Sufczyn-Gwoździec w Łysej Górze oraz Biadoliny Szlacheckie -Sufczyn w Perle.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | następna ]