INWESTYCJE

Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

5.04.2019
Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

W Łysej Górze zakończyła się realizacja inwestycji mającej na celu zagospodarowanie przestrzeni publicznej. W ramach przedsięwzięcia zostały zamontowane ławki, a w celu zadbania o estetyczny wygląd miejsca posadzono również drzewa i krzewy. Ponadto obok ławki umiejscowiono tablicę pamiątkową, na której zamieszczono biografię Franciszka Mleczki, mieszkańca zasłużonego dla Łysej Góry, który był działaczem społecznym, animatorem kultury, nauczycielem, pisarzem i publicystą, a także posłem na Sejm.

Zagospodarowanie terenu w Łoniowej

Zagospodarowanie terenu w Łoniowej

Kilka dni temu zostały ukończone prace polegające na zagospodarowaniu terenu w centrum wsi Łoniowa – etap I. Wykonawcą prac była firma „Romax” z Łysej Góry.

Łoniowa z nowym placem zabaw

Łoniowa z nowym placem zabaw

W pobliżu publicznego przedszkola w Łoniowej powstał ogólnodostępny plac zabaw. Obiekt wyposażony został m.in. w huśtawkę, 4 szt. sprężynowców, karuzelę oraz 4 zestawy zabawowe składające się ze ślizgu, zjeżdżalni, balustrady, pomostu oraz tablicy do rysowania. Na placu zamontowano także ławki i kosze na śmieci. Realizacja projektu sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy mogą się wzajemnie integrować poprzez korzystanie z placu zabaw w wolnym czasie. Plac zabaw jest ogólnodostępny, każdy rodzic i dziecko mogą z niego korzystać w dogodnej dla siebie porze.

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

W gminie Dębno kolejne odcinki dróg zostały zmodernizowane. Wartość prac drogowych to ponad 2,6 miliona złotych.

W Woli Dębińskiej w sumie wyremontowano odcinki dróg o łącznej długości ponad 1100 metrów. Zakres przeprowadzonych robót objął między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowych, wyrównanie i wykonanie podbudowy, ścięcie poboczy i plantowanie terenu, wykonano też chodnik.

Na tym jednak nie koniec dobrych informacji. Nowa nawierzchnia wraz z poboczami pojawiła się również na drodze gminnej Niedźwiedza do Grabiny na długości 530 metrów, co kosztowało 138 tysięcy złotych.

Kolejne odcinki dróg zmodernizowane

Kolejne odcinki dróg zmodernizowane

W gminie Dębno zakończył się proces modernizacji czterech dróg gminnych. Wartość prac drogowych to blisko 400 tysięcy złotych.

Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Zakończył się remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, gdzie został utworzony Klub Senior+. Zadanie warte 400 tysięcy złotych zostało wsparte przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dotacją w wysokości 150 tys. złotych.

Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich z nowymi przestrzeniami

5.10.2018
Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich z nowymi przestrzeniami

Przed kilkoma dniami został odebrany ostatni etap prac związanych z przebudową i nadbudową pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne. Zakres robót obejmował dokończenie robót elewacyjnych polegających m.in. na ociepleniu budynku, wykonaniu wyprawy elewacyjnej i malowaniu, wymianie części stolarki w obrębie parteru, wykonaniu prac instalacyjnych w zakresie instalacji elektrycznych oraz w zakresie instalacji sanitarnych.

Zakończono remont szkoły w Sufczynie

19.09.2018
Zakończono remont szkoły w Sufczynie

Początkiem września zakończono ostatni etap prac związanych z termomodernizacją budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie. Prace obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, izolację stropów oraz ocieplenie ścian zewnętrznych.

Nowe chodniki w Jastwi

20.08.2018
Nowe chodniki w Jastwi

Zakończone zostały prace związane z budową chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Jastew o dł. 110mb o łącznej wartości blisko 55 tysięcy złotych. Przedmiotowy chodnik prowadzi od drogi gminnej do Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi. Wykonawcą inwestycji był Zakład Budownictwa Wodnego Drogowego i Usług Sprzętowo-Transportowych z siedzibą w Dębnie.

Remont boisk zakończony

7.08.2018
Remont boisk zakończony

Boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej oraz Jaworsku zostały przebudowane. Wykonawcą inwestycji była firma GREENSPORT z siedzibą w Katowicach.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]