INWESTYCJE

Prace remontowe przy gminnych drogach

7.04.2017
Prace remontowe przy gminnych drogach

Długo oczekiwana przez mieszkańców wiosenna pogoda jest również okazją do rozpoczęcia sezonu inwestycyjnego. W ostatnich tygodniach w Gminie Dębno zostały zrealizowane pierwsze prace, związane z przebudową dróg gminnych i rowów przydrożnych.

Zakończono prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

19.12.2016
Zakończono prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

Dziewiątego grudnia odebrana została inwestycja dotycząca regulacji potoku Niedźwiedź, w celu ochrony pobliskich terenów przed zalaniem. W ramach projektu udrożniono, utrwalono i zabezpieczono koryto potoku na terenie Dębna i Woli Dębińskiej, na odcinkach o łącznej długości 1.9 km. Wycięto również krzewy utrudniające przepływ wody, wykonano korektę skarp i umocniono brzegi. Projekt regulacji potoku powstał w ramach partnerstwa Gminy Dębno z Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie.

Gotowa remiza OSP w Jaworsku

18.11.2016
Gotowa remiza OSP w Jaworsku

W czwartek 10 listopada odebrana została inwestycja, dotycząca modernizacji budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku. Prace remontowe w remizie były prowadzone w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmował wykonanie termomodernizacji budynku – wymianę okien i drzwi, docieplenie ścian i stropu. Zamontowane zostało również nowe oświetlenie zewnętrzne. Drugi etap dotyczył przebudowy łazienki wewnętrznej oraz wykonania niezbędnych instalacji.

Więźniowie wyremontowali dawną pocztę w Łysej Górze

16.11.2016
Więźniowie wyremontowali dawną pocztę w Łysej Górze

Zakończono prace remontowe budynku dawnego Urzędu Pocztowego w Łysej Górze. Zostały one niemal w całości wykonane przez więźniów, działających w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Dębno a Zakładem Karnym w Tarnowie.

Prace remontowe przy drogach gminnych

20.10.2016
Prace remontowe przy drogach gminnych

Niedawno zakończone zostały prace remontowe na drogach gminnych w Niedźwiedzy, Łoniowej i w Maszkienicach. Roboty drogowe w ramach zrealizowanych inwestycji wykonały dwie firmy: Trans-Bet z Gnojnika oraz Road Systems ze Skrzyszowa.

Nowy plac zabaw w Porąbce Uszewskiej

18.10.2016
Nowy plac zabaw w Porąbce Uszewskiej

W tym tygodniu zakończyły się prace przy doposażeniu placu zabaw, położonego przy przedszkolu w Porąbce Uszewskiej. Istniejące wcześniej w tym miejscu urządzenia, z powodu złego stanu technicznego, zostały zdemontowane. To już trzeci w tym roku – po Maszkienicach i Niedźwiedzy – doposażony obiekt tego typu na terenie naszej gminy.

Nowe witacze już stoją

12.10.2016
Nowe witacze już stoją

W Gminie Dębno ustawione zostały tablice promocyjno-informacyjne, czyli tak zwane witacze. Zadaniem tych ponad trzymetrowych znaków jest informowanie kierowców o wjeździe na teren gminy i zachęcenie ich do powrotu. Sześć nowych witaczy zostało zamontowanych na działkach w Jastwi, Jaworsku, Maszkienicach, Niedźwiedzy, Sufczynie i Woli Dębińskiej.

Prace remontowe w budynkach szkół

2.09.2016
Prace remontowe w budynkach szkół

Okres wakacyjny to tradycyjnie czas przeprowadzania remontów w budynkach szkół. Również w tym roku udało się przeprowadzić modernizację placówek szkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno. W ubiegłym tygodniu, w budynku Zespołu Szkolno‑Przedszkolnego w Dębnie wykonano wewnętrzną instalację hydrantową. Celem inwestycji było dostosowanie szkoły do obowiązujących norm i przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej budynków

Gotowy plac zabaw w Maszkienicach

22.08.2016
Gotowy plac zabaw w Maszkienicach

Nasza gmina inwestuje w rozwój najmłodszych. Po doposażeniu placu zabaw w Niedźwiedzy w ubiegłym miesiącu, wczoraj odebrano inwestycję związaną z powstaniem podobnego obiektu przy budynku szkoły w Maszkienicach.

Wyposażenie nowego placu zabaw jest bardzo różnorodne. Główną część obiektu stanowi zestaw zabawowy z wieżami, urządzeniami do wspinaczki i podciągania oraz zjeżdżalnią.

Rozbudowa sieci oświetlenia

12.08.2016
Rozbudowa sieci oświetlenia

Zakończono inwestycje dotyczące rozbudowy sieci oświetlenia w miejscowościach na terenie Gminy Dębno. Nowe lampy zostały zamontowane na już istniejących słupach przesyłowych, na odcinkach o łącznej długości 3,5 km.

Inwestycja została zrealizowana w ramach umowy na świadczenie usługi oświetlenia drogowego. Wykonawcą prac była spółka Tauron Dystrybucja.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie