INWESTYCJE

Nowe place zabaw

13.06.2016
Nowe place zabaw

Jeszcze w tym roku powstanie nowy plac zabaw dla dzieci przy budynku szkoły w Maszkienicach, natomiast doposażony zostanie istniejący plac w Niedźwiedzy.

- Obydwa place będą nowoczesne, i co najważniejsze bezpieczne. Wszystkie urządzenia, jakie zostaną na nich zamontowane posiadać będą wymagane atesty. Place zabaw sprzyjają rozwojowi psychofizycznemu dziecka, dlatego już w czasie planowania tegorocznego budżetu zaplanowaliśmy budowę aż dwóch placów zabaw – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Remont dróg gminnych

8.06.2016
Remont dróg gminnych

Ponad dwa kilometry dróg gminnych w Dębnie (Plebańska), Jastwi (Na Podlas) i Niedźwiedzy (Tekielówka Nowa Wieś i na Dudka) zostanie wyremontowanych do końca lipca. Do przetargu zgłosiło się pięciu oferentów. Już wkrótce będzie wiadomo, który z nich zostanie wykonawcą zadania.

Nowy chodnik w Dębnie

27.05.2016
Nowy chodnik w Dębnie

Blisko 400 tysięcy złotych kosztować będzie budowa chodnika przy drodze gminnej „Dębno przez Wieś”. Prace wykona firma „Filar” z Bochni.

- Odcinek drogi „Dębno przez Wieś” codziennie pokonuje wielu mieszkańców, szczególnie dzieci uczęszczających do szkoły lub korzystających z miasteczka rowerowego i dorosłych udających się do kościoła. Sezon turystyczny rozpoczyna się w pełni, więc wszyscy odwiedzający zamek będą mogli dostać się do niego w bezpieczny sposób.  Droga jest nowowyremontowana a nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo. Już w czasie planowania tegorocznego budżetu zarezerwowaliśmy pieniądze na budowę chodnika - mówi Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

Budowa kanalizacji w Sufczynie

21.04.2016
Budowa kanalizacji w Sufczynie

Już za kilka miesięcy pozostali mieszkańcy Sufczyna Górnego i Sufczyna Zagórze będą mieć kanalizację. W ciągu ostatnich lat nastąpił stały wzrost liczby mieszkańców Sufczyna, w tej chwili sołectwo liczy ponad 2000 osób. Powstanie prawie kilometr nowej sieci.

Nowe witacze

19.04.2016
Nowe witacze

Za kilka miesięcy informacja o Gminie Dębno zostanie zwizualizowana na witaczach. Do końca kwietnia w Woli Dębińskiej zamontowany zostanie nowy pylon wskazujący dojazd do budynku gminy. Dodatkowo do końca roku w sześciu miejscowościach staną witacze, które będą miały około trzech metrów wysokości i metr szerokości.

Rozbudowa szkoły w Łoniowej

19.04.2016
Rozbudowa szkoły w Łoniowej

Już wkrótce poznamy Wykonawcę prac rozbudowy szkoły w Łoniowej. W tym roku wykonany zostanie pierwszy etap robót polegający na dobudowie nowej części szkoły i doprowadzenia jej do stanu surowego. W kolejnych etapach zaplanowano wykończenie i wyposażenie budynku.

[ poprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 ]