INWESTYCJE

Łysa Góra zyska nowy parking

4.05.2018
Łysa Góra zyska nowy parking

Końcem czerwca centrum Łysej Góry zmieni się nie do poznania. Wszystko za sprawą budowy miejsc postojowych dla samochodów osobowych, motocykli i rowerów. Inwestycja warta ponad 200 tysięcy złotych znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa i uporządkuje komunikację w tej części miejscowości.

Ruszyła przebudowa dróg w Woli Dębińskiej

30.04.2018
Ruszyła przebudowa dróg w Woli Dębińskiej

Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik. Drogowcy już rozpoczęli prace.

Robotnicy czekają na ocieplenie

5.03.2018
Robotnicy czekają na ocieplenie

Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert.

Jednak, aby robotnicy mogli ruszyć z pracami, musi zmienić się pogoda. Ostro trzymająca w ostatnim czasie zima nie sprzyja prowadzeniu robót.

Boiska do remontu

5.03.2018
Boiska do remontu

Do końca lipca boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej i Jaworsku zmienią się nie do poznania!

Urząd Gminy Dębno zakończył procedurę przetargową dotyczącą gruntownej modernizacji czterech przyszkolnych boisk. W sumie w ramach przetargu wpłynęło 8 ofert, ale najkorzystniejszą złożyła katowicka firma GREENSPORT.

Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

23.02.2018
Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

Ministerstwo Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej przyznało gminie Dębno 300 tys. zł dotacji. To już kolejne środki zewnętrzne pozyskane w tym roku przez samorząd.

Dzięki pozyskanym pieniądzom uda się przebudować Dom Ludowy w Maszkienicach, który po remoncie będzie służył jako Dzienny Dom Seniora. Placówka będzie miała za zadanie aktywizować osoby starsze, nieaktywne zawodowo powyżej 60 roku życia.

Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

5.01.2018
Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik.

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich – zakończenie etapu I

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich – zakończenie etapu I

W ubiegły piątek 17 listopada odebrany został pierwszy etap prac, związanych z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa i nadbudowa pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne”. Celem inwestycji jest poprawa warunków nauczania, poprzez oddanie do użytku trzech nowych sal lekcyjnych wraz z węzłami sanitarnymi oraz przestrzenią komunikacyjną.

Przebudowa dalszych odcinków dróg gminnych

Przebudowa dalszych odcinków dróg gminnych

W drodze przetargu wybrane zostały oferty na dalszą przebudowę dróg, leżących na terenie Gminy Dębno. Realizacja zadania obejmie sześć odcinków: Dębno Granice, Łysa Góra do Kutarni, Sufczyn Granice, Wola Dębińska Za Sklepem, Góra Rynek w Łoniowej oraz Złocka Nowa Wieś w Niedźwiedzy. Łącznie wyremontowane zostanie ponad 1,2 km dróg.

Termomodernizacja remizy OSP w Porąbce Uszewskiej

Termomodernizacja remizy OSP w Porąbce Uszewskiej

W ostatni piątek 15 września Gmina Dębno zawarła umowę na wykonanie zadania pod nazwą „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej”. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie ponad 140 tysięcy złotych, z czego ponad 24 tysiące gmina pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu „Małopolskie Remizy”.

Nowe boiska przyszkolne w Gminie Dębno

Nowe boiska przyszkolne w Gminie Dębno

W poniedziałek 11 września została podpisana umowa na dofinansowanie zadania, dotyczącego rewitalizacji boisk przy Publicznych Szkołach Podstawowych: w Jaworsku, Łoniowej, Niedźwiedzy i Woli Dębińskiej. Łączna wysokość środków przyznanych naszej gminie w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej wynosi 522 600,00 złotych.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | następna ]