INWESTYCJE

Inwestycje w Gminie Dębno w trakcie realizacji

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno

Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy – Wsparta na szóstkę!

Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy – Wsparta na szóstkę!

Gmina Dębo pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie na rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy. Wartość całego realizowanego projektu pn. „Wsparcie na szóstkę! – rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy” wyniesie ponad 219 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z RPO to kwota ponad 202 tysięcy złotych.

Spacer z historią w tle, czyli Łysa Góra i budowana ścieżka historyczna

4.03.2019
Spacer z historią w tle, czyli Łysa Góra i budowana ścieżka historyczna

Historia Łysej Góry związana jest m.in. z produkcją ceramiki wytwarzanej na szeroką skalę w czasach świetności Zakładu Ceramicznego „Kamionka”, którego wyroby były znane w całej Polsce. Obecnie już tylko nieliczne osoby pamiętają sposób wykonywania łysogórskiej ceramiki, a bez wątpienia jest to produkt lokalny, który należy ocalić od zapomnienia.

Zagospodarowanie terenu w centrum wsi Łoniowa

25.02.2019
Zagospodarowanie terenu w centrum wsi Łoniowa

W centrum wsi Łoniowa powstaje miejsce służące mieszkańcom do odpoczynku, a także do poprawy kondycji fizycznej.

W ramach inwestycji zostaną wykonane prace rozbiórkowe, wykonany zostanie chodnik oraz nawierzchnia trawiasta. Zostaną zamontowane urządzenia małej architektury, a także urządzenia sportowe, takie jak: motyl, prasa ręczna, prasa nożna, narciarz, orbitrek, stepper oraz wioślarz. Ponadto obok zostanie umieszczona tablica informacyjna.

Modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej

21.02.2019
Modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej

W Porąbce Uszewskiej trwają pracę przy modernizacji budynku infrastruktury rekreacyjnej zlokalizowanego przy boisku sportowym LKS Victoria.

Miejsce poświęcone pamięci Franciszka Mleczki

19.02.2019
Miejsce poświęcone pamięci Franciszka Mleczki

W Łysej Górze powstanie miejsce służące odpoczynkowi, rekreacji, które będzie także nawiązywać do lokalnej historii. Poświęcone zostanie Franciszkowi Mleczce – lokalnemu społecznikowi, posłowi na Sejm, współtwórcy tradycji wykonania ceramiki w Łysej Górze.

Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Dębnie

Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Dębnie

W poniedziałek, 15 października uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Będzie to najnowocześniejszy obiekt sportowy w regionie.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie – kolejny etap prac zakończony

8.08.2018
Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie – kolejny etap prac zakończony

W Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie przeprowadzana jest obecnie inwestycja „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”. Końcem lipca podpisany został protokół częściowego odbioru robót.

Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją

12.07.2018
Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją

To kolejny krok w rozwoju zintegrowanego transportu. W Biadolinach Szlacheckich powstanie parking typu park&ride. W sumie pojawi się tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów.

Rusza budowa budynku komunalnego w Dołach

11.07.2018
Rusza budowa budynku komunalnego w Dołach

Zakład Remontowo Budowlany BUDOLEX dokona rozbiórki istniejącego obiektu i przystąpi do budowy nowego budynku komunalnego na potrzeby społeczności lokalnej w Dołach. Samorząd już podpisał umowę z wykonawcą, który ma czas do końca października, aby uporać się z inwestycją.

Gmina Dębno realizuje kolejną inwestycje związaną z budową nowego chodnika

10.07.2018
Gmina Dębno realizuje kolejną inwestycje związaną z budową nowego chodnika

Aktualnie trwają prace przy budowie chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze powiatowej w miejscowości Biadoliny Szlacheckie. Zaczęto utwardzać podłoże pod kostkę brukową i montować krawężniki drogowe.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | następna ]