INWESTYCJE

Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

5.01.2018
Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik.

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich – zakończenie etapu I

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich – zakończenie etapu I

W ubiegły piątek 17 listopada odebrany został pierwszy etap prac, związanych z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa i nadbudowa pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne”. Celem inwestycji jest poprawa warunków nauczania, poprzez oddanie do użytku trzech nowych sal lekcyjnych wraz z węzłami sanitarnymi oraz przestrzenią komunikacyjną.

Przebudowa dalszych odcinków dróg gminnych

Przebudowa dalszych odcinków dróg gminnych

W drodze przetargu wybrane zostały oferty na dalszą przebudowę dróg, leżących na terenie Gminy Dębno. Realizacja zadania obejmie sześć odcinków: Dębno Granice, Łysa Góra do Kutarni, Sufczyn Granice, Wola Dębińska Za Sklepem, Góra Rynek w Łoniowej oraz Złocka Nowa Wieś w Niedźwiedzy. Łącznie wyremontowane zostanie ponad 1,2 km dróg.

Termomodernizacja remizy OSP w Porąbce Uszewskiej

Termomodernizacja remizy OSP w Porąbce Uszewskiej

W ostatni piątek 15 września Gmina Dębno zawarła umowę na wykonanie zadania pod nazwą „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej”. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie ponad 140 tysięcy złotych, z czego ponad 24 tysiące gmina pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu „Małopolskie Remizy”.

Nowe boiska przyszkolne w Gminie Dębno

Nowe boiska przyszkolne w Gminie Dębno

W poniedziałek 11 września została podpisana umowa na dofinansowanie zadania, dotyczącego rewitalizacji boisk przy Publicznych Szkołach Podstawowych: w Jaworsku, Łoniowej, Niedźwiedzy i Woli Dębińskiej. Łączna wysokość środków przyznanych naszej gminie w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej wynosi 522 600,00 złotych.

Prace remontowe w remizie OSP w Perle

18.07.2017
Prace remontowe w remizie OSP w Perle

W ubiegły piątek 14 lipca podpisana została umowa na zadanie, dotyczące wykonania prac remontowych i modernizacji instalacji wewnętrznych w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Perle.

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich

18.07.2017
Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich

We wtorek 4 lipca podpisana została umowa z wykonawcą pierwszego etapu robót związanych z przebudową i nadbudową pomieszczeń gospodarczych w Publicznej Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich. Docelowo, pomieszczenia znajdujące się na poddaszu budynku zostaną zaadaptowane na sale lekcyjne.

Przebudowa dróg gminnych

16.05.2017
Przebudowa dróg gminnych

Rozstrzygnięty został przetarg na dalszą przebudowę dróg gminnych, leżących na terenie Gminy Dębno. Zadanie to obejmie siedem odcinków dróg: Dębno Hektary, Maszkienice Na Most, Maszkienice Podlesie, Wola Dębińska Hebdówka, Łoniowa na działce nr 1202, Rajsko Do Zagórza w Sufczynie i Łysa Góra Zamieście. Prace obejmą między innymi wyrównanie nawierzchni, wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych i ścięcie poboczy.

Budowa remizy OSP w Woli Dębińskiej

2.11.2016
Budowa remizy OSP w Woli Dębińskiej

W Woli Dębińskiej – przy budynku Klubu Sportowego „Orzeł Dębno” – realizowany jest projekt budowy remizy dla miejscowej jednostki OSP. W ramach kolejnego etapu inwestycji, w ubiegłym tygodniu podpisano umowę na zamontowanie w nowym budynku brakujących instalacji.

Dalsze remonty dróg gminnych

25.10.2016
Dalsze remonty dróg gminnych

Na terenie Gminy Dębno sukcesywnie trwa modernizacja dróg gminnych. W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o podpisaniu umowy na remont pięciu odcinków dróg: w Dołach, Sufczynie i Woli Dębińskiej. Prace w tych miejscach są już zakończone – tymczasem wpłynęły oferty na przebudowę kolejnych dróg.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | następna ]