INWESTYCJE

Remont strażnicy OSP w Sufczynie rozpoczęty

28.08.2019
Remont strażnicy OSP w Sufczynie rozpoczęty

W ubiegłym tygodniu ruszyły prace remontowe remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. Jest to kolejny budynek, który zostanie zmodernizowany w ramach wieloletniej realizacji na terenie gminy Dębno programu Małopolskie Remizy.

Remontujemy drogi transportu rolnego

26.08.2019
Remontujemy drogi transportu rolnego

Na terenie naszej gminy trwają remonty kolejnych dróg. Pracom modernizacyjnym zostały poddane dwa odcinki: w Woli Dębińskiej drogi Koło Wróbla oraz w Jaworsku drogi Wilkówka Grabno. Na ten cel samorząd gminy pozyskał środki z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Modernizacje szkolnych stołówek

22.08.2019
Modernizacje szkolnych stołówek

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach i w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej trwają intensywne prace remontowe. Roboty w pomieszczeniach kuchni i jadalni nabierają tempa, by pomieszczenia były gotowe przed rozpoczęciem roku szkolnego. Gmina Dębno na realizację tego zadania pozyskała dotację w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”.

Powstanie kolejny chodnik w Dębnie

26.07.2019
Powstanie kolejny chodnik w Dębnie

Przy współpracy Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Gminy Dębno powstanie nowy chodnik przy drodze powiatowej Dębno-Melsztyn. Realizacja inwestycji rozpocznie się w najbliższym czasie. Wykonawcą będzie firma ROMAX z siedzibą w Łysej Górze.

Nowa sportowa inwestycja w naszej gminie

25.07.2019
Nowa sportowa inwestycja w naszej gminie

W ubiegłym tygodniu ruszyły prace przy realizacji zadania: „Przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Porąbce Uszewskiej”. Już jesienią mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu do rekreacji.

Kolejne środki zewnętrzne dla Gminy Dębno

18.07.2019
Kolejne środki zewnętrzne dla Gminy Dębno

50 tys. złotych to kolejna dotacja jaką otrzymała Gmina Dębno z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu "Małopolskie Remizy 2019". Środki te zostaną wydatkowane na termomodernizację remizy strażackiej w Sufczynie wraz zagospodarowaniem terenu.

Ponad 86 tysięcy złotych dofinansowania do hali w Dębnie

12.07.2019
Ponad 86 tysięcy złotych dofinansowania do hali w Dębnie

Gmina Dębno złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w ramach dofinansowania robót budowlanych dotyczący obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dwie placówki szkolne z dotacjami na nowe kuchnie i jadalnie

5.07.2019
Dwie placówki szkolne z dotacjami na nowe kuchnie i jadalnie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Prof. Franciszka Bujaka w Maszkienicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej otrzyma w tym roku dotacje. W ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 gmina Dębno pozyskała dotacje celowe na zadanie dotyczące doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia).

Nowa inwestycja, kolejna dotacja

Nowa inwestycja, kolejna dotacja

W naszej gminie zostaną wyremontowane kolejne odcinki dróg. Tym razem prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone na drogach dojazdowych do pól w Woli Dębińkiej Koło Wróbla oraz w Jaworsku Wilkówka Grabno. Zarówno na jedną jak i na drugą drogę, Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w wysokości 121 tys. złotych z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

2.05.2019
Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

Po raz kolejny Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Tym razem, dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Małopolskiego prace remontowo-budowlane prowadzone będą w remizie  OSP w Sufczynie. Na ten cel Gmina Dębno otrzymała aż 31.619,00 zł.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]