INWESTYCJE

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno

Duże inwestycje w szkole w Sufczynie

Duże inwestycje w szkole w Sufczynie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie zyska  nie tylko nowy wygląd, ale stanie się bardziej efektywna energetycznie. Do końca września placówka przejdzie gruntowną termomodernizację, a wartość prowadzonych prac sięgnie niemalże 700 tysięcy złotych.

Kolejna dotacja na drogi dla gminy Dębno

Kolejna dotacja na drogi dla gminy Dębno

Tym razem samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 50% kosztów na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Dzięki pozyskanym środkom dwie drogi: w Dołach – „Biała Droga” oraz w Jaworsku – „Na Gaj” znacznie podniosą swój standard. Mowa w sumie o 1,5 km odcinku. Całkowita wartość zadania to prawie 160 tysięcy złotych.

W sierpniu koniec przebudowy szkoły w Biadolinach Szlacheckich

W sierpniu koniec przebudowy szkoły w Biadolinach Szlacheckich

Rozpoczął się już drugi etap przebudowy i nadbudowy pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne. Inwestycję wartą blisko pół milionach złotych realizuje firma BIL-BUD.

Ruszyły prace przy remoncie boisk

9.05.2018
Ruszyły prace przy remoncie boisk

Gruntownej przebudowie zostaną poddane boiska przy: Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej, Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy, Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku.

Łysa Góra zyska nowy parking

4.05.2018
Łysa Góra zyska nowy parking

Końcem czerwca centrum Łysej Góry zmieni się nie do poznania. Wszystko za sprawą budowy miejsc postojowych dla samochodów osobowych, motocykli i rowerów. Inwestycja warta ponad 200 tysięcy złotych znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa i uporządkuje komunikację w tej części miejscowości.

Ruszyła przebudowa dróg w Woli Dębińskiej

30.04.2018
Ruszyła przebudowa dróg w Woli Dębińskiej

Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik. Drogowcy już rozpoczęli prace.

Robotnicy czekają na ocieplenie

5.03.2018
Robotnicy czekają na ocieplenie

Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert.

Jednak, aby robotnicy mogli ruszyć z pracami, musi zmienić się pogoda. Ostro trzymająca w ostatnim czasie zima nie sprzyja prowadzeniu robót.

Boiska do remontu

5.03.2018
Boiska do remontu

Do końca lipca boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej i Jaworsku zmienią się nie do poznania!

Urząd Gminy Dębno zakończył procedurę przetargową dotyczącą gruntownej modernizacji czterech przyszkolnych boisk. W sumie w ramach przetargu wpłynęło 8 ofert, ale najkorzystniejszą złożyła katowicka firma GREENSPORT.

Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

23.02.2018
Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

Ministerstwo Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej przyznało gminie Dębno 300 tys. zł dotacji. To już kolejne środki zewnętrzne pozyskane w tym roku przez samorząd.

Dzięki pozyskanym pieniądzom uda się przebudować Dom Ludowy w Maszkienicach, który po remoncie będzie służył jako Dzienny Dom Seniora. Placówka będzie miała za zadanie aktywizować osoby starsze, nieaktywne zawodowo powyżej 60 roku życia.

Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

5.01.2018
Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | następna ]