INWESTYCJE

Robotnicy czekają na ocieplenie

5.03.2018
Robotnicy czekają na ocieplenie

Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert.

Jednak, aby robotnicy mogli ruszyć z pracami, musi zmienić się pogoda. Ostro trzymająca w ostatnim czasie zima nie sprzyja prowadzeniu robót.

Boiska do remontu

5.03.2018
Boiska do remontu

Do końca lipca boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej i Jaworsku zmienią się nie do poznania!

Urząd Gminy Dębno zakończył procedurę przetargową dotyczącą gruntownej modernizacji czterech przyszkolnych boisk. W sumie w ramach przetargu wpłynęło 8 ofert, ale najkorzystniejszą złożyła katowicka firma GREENSPORT.

Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

23.02.2018
Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

Ministerstwo Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej przyznało gminie Dębno 300 tys. zł dotacji. To już kolejne środki zewnętrzne pozyskane w tym roku przez samorząd.

Dzięki pozyskanym pieniądzom uda się przebudować Dom Ludowy w Maszkienicach, który po remoncie będzie służył jako Dzienny Dom Seniora. Placówka będzie miała za zadanie aktywizować osoby starsze, nieaktywne zawodowo powyżej 60 roku życia.

Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

5.01.2018
Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik.

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich – zakończenie etapu I

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich – zakończenie etapu I

W ubiegły piątek 17 listopada odebrany został pierwszy etap prac, związanych z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa i nadbudowa pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne”. Celem inwestycji jest poprawa warunków nauczania, poprzez oddanie do użytku trzech nowych sal lekcyjnych wraz z węzłami sanitarnymi oraz przestrzenią komunikacyjną.

Przebudowa dalszych odcinków dróg gminnych

Przebudowa dalszych odcinków dróg gminnych

W drodze przetargu wybrane zostały oferty na dalszą przebudowę dróg, leżących na terenie Gminy Dębno. Realizacja zadania obejmie sześć odcinków: Dębno Granice, Łysa Góra do Kutarni, Sufczyn Granice, Wola Dębińska Za Sklepem, Góra Rynek w Łoniowej oraz Złocka Nowa Wieś w Niedźwiedzy. Łącznie wyremontowane zostanie ponad 1,2 km dróg.

Termomodernizacja remizy OSP w Porąbce Uszewskiej

Termomodernizacja remizy OSP w Porąbce Uszewskiej

W ostatni piątek 15 września Gmina Dębno zawarła umowę na wykonanie zadania pod nazwą „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej”. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie ponad 140 tysięcy złotych, z czego ponad 24 tysiące gmina pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu „Małopolskie Remizy”.

Nowe boiska przyszkolne w Gminie Dębno

Nowe boiska przyszkolne w Gminie Dębno

W poniedziałek 11 września została podpisana umowa na dofinansowanie zadania, dotyczącego rewitalizacji boisk przy Publicznych Szkołach Podstawowych: w Jaworsku, Łoniowej, Niedźwiedzy i Woli Dębińskiej. Łączna wysokość środków przyznanych naszej gminie w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej wynosi 522 600,00 złotych.

Prace remontowe w remizie OSP w Perle

18.07.2017
Prace remontowe w remizie OSP w Perle

W ubiegły piątek 14 lipca podpisana została umowa na zadanie, dotyczące wykonania prac remontowych i modernizacji instalacji wewnętrznych w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Perle.

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich

18.07.2017
Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich

We wtorek 4 lipca podpisana została umowa z wykonawcą pierwszego etapu robót związanych z przebudową i nadbudową pomieszczeń gospodarczych w Publicznej Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich. Docelowo, pomieszczenia znajdujące się na poddaszu budynku zostaną zaadaptowane na sale lekcyjne.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | następna ]