INWESTYCJE

Trwają prace remontowe w stołówkach szkolnych

29.07.2020
Trwają prace remontowe w stołówkach szkolnych

Wakacje są tradycyjnie okresem prac remontowych w szkołach. Największy zakres prac trwa obecnie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze i w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, gdzie remontowane są stołówki.  Roboty w pomieszczeniach kuchni i jadalni nabierają tempa, by pomieszczenia były gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Gmina Dębno na realizację tego zadania pozyskała dotację w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Trwa montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w Gminie Dębno

9.07.2020

Dzięki pozyskanym środkom z programu  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w kwocie 562 066,41 złotych, wykonywane są prace instalacji fotowoltaicznych przez firmę ”HYMON ENERGY” Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie na budynkach użyteczności publicznej, takich jak Urząd Gminy Dębno, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łysej Górze oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie.

Trwają prace restauracyjne przy kaplicy Jastrzębskich

8.07.2020
Trwają prace restauracyjne przy kaplicy Jastrzębskich

Początkiem czerwca br. rozpoczęły się prace remontowo konserwatorskie zabytkowej kaplicy Jastrzębskich na cmentarzu parafialnym w Dębnie. Zadanie wykonywane jest dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Ochrona Zabytków Małopolski 2020. Na prace renowacyjne Gmina Dębno pozyskała 40 tysięcy złotych dotacji.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć obrazujących postęp prac przy remoncie kaplicy Jastrzębskich.

Dofinansowanie na remont stołówek

1.06.2020
Dofinansowanie na remont stołówek

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Smolenia mieszczącej się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łysej Górze oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej już niedługo będą mogli korzystać ze zmodernizowanego zaplecza gastronomicznego. W ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 gmina Dębno pozyskała kolejny raz dotacje celowe na zadanie dotyczące doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek i jadalni.

Kolejne drogi w trakcie modernizacji

22.04.2020
Kolejne drogi w trakcie modernizacji

Pomimo utrudnień i obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, prace inwestycyjne przewidziane na bieżący rok realizowane są zgodnie z planem.

Dobiegają końca prace przy modernizacji blisko 3,7 km drogi Sufczyn - Perła - Biadoliny Szlacheckie. Zakres inwestycji obejmuje położenie nowej nawierzchni asfaltowej, utwardzenie poboczy oraz budowę chodnika o długości prawie 720 m wraz  z kanalizacją deszczową.

Finał prac w Dołach

23.12.2019
Finał prac w Dołach

W ostatnich dniach dobiegły końca roboty budowlane realizowane przy budynku komunalnym w Dołach.

W ramach obecnego zamówienia wykonane zostały: roboty w obszarze przyziemia (w części nieobejmującej garażu i klatki schodowej), ścianki działowe, tynki oraz okładziny ścienne. Poza tym ekipa budowlana wykonała instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną i C.O bez białego montażu.

Dwuletnia inwestycja w toku

18.12.2019
Dwuletnia inwestycja w toku

W Dębnie wzdłuż drogi „Dębno przez Wieś” w mijającym roku trwały intensywne prace przy budowie ścieżki rowerowej. Wymienione zadanie jest realizowane przez samorząd gminy w ramach projektu: Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza”.

Nowoczesny obiekt sportowy nabiera kształtów

17.12.2019
Nowoczesny obiekt sportowy nabiera kształtów

Rozpoczęta jesienią 2018 roku budowa pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie nabrała tempa. Od czasu wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu, do teraz krajobraz przy szkole zmienił się nie do poznania.

Start modernizacji drogi Sufczyn Rajsko

30.10.2019
Start modernizacji drogi Sufczyn Rajsko

Końcem ubiegłego tygodnia rozpoczęły się prace modernizacyjne drogi gminnej w Sufczynie. Aktualnie trwają prace przy budowie chodnika.

Zadanie wykonywane jest w ramach dotacji ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Rozpoczął się remont sali gimnastycznej w Porąbce Uszewskiej

29.10.2019
Rozpoczął się remont sali gimnastycznej w Porąbce Uszewskiej

W ubiegłym tygodniu pracownicy Przedsiębiorstwa Budowlano-Remontowo–Handlowego P.B.R rozpoczęli prace remontowe sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]