INWESTYCJE

Budowa remizy OSP w Woli Dębińskiej

2.11.2016
Budowa remizy OSP w Woli Dębińskiej

W Woli Dębińskiej – przy budynku Klubu Sportowego „Orzeł Dębno” – realizowany jest projekt budowy remizy dla miejscowej jednostki OSP. W ramach kolejnego etapu inwestycji, w ubiegłym tygodniu podpisano umowę na zamontowanie w nowym budynku brakujących instalacji.

Dalsze remonty dróg gminnych

25.10.2016
Dalsze remonty dróg gminnych

Na terenie Gminy Dębno sukcesywnie trwa modernizacja dróg gminnych. W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o podpisaniu umowy na remont pięciu odcinków dróg: w Dołach, Sufczynie i Woli Dębińskiej. Prace w tych miejscach są już zakończone – tymczasem wpłynęły oferty na przebudowę kolejnych dróg.

Nowa scena w Biadolinach Szlacheckich

21.10.2016
Nowa scena w Biadolinach Szlacheckich

W Biadolinach Szlacheckich trwają prace przy budowie zadaszonej sceny plenerowej. W ramach realizacji inwestycji, przy płycie boiska sportowego powstała drewniana estrada taneczno-pokazowa, która będzie wykorzystywana podczas uroczystości, imprez okolicznościowych, pokazów i spektakli. Scena jest odpowiednio zadaszona, by mogła spełniać swoją rolę także w czasie niekorzystnej pogody. Wykonanie sceny pozwoli rozszerzyć ofertę rekreacyjną Gminy Dębno, jak i samego sołectwa. Prace budowlane zakończą się jeszcze w tym roku.

Bezpieczniej na gminnych drogach

6.10.2016
Bezpieczniej na gminnych drogach

Zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników dróg to jeden z priorytetów tworzenia nowoczesnej infrastruktury. Dlatego też na terenie Gminy Dębno sukcesywnie powstają nowe urządzenia bezpieczeństwa drogowego.

Rozbudowa szkoły w Łoniowej

22.09.2016
Rozbudowa szkoły w Łoniowej

Trwa pierwszy etap prac budowlanych i remontowych przy budynku szkoły w Łoniowej. W ramach inwestycji, szkoła jest rozbudowywana w kierunku północnym. W powstającej części budynku docelowo znajdą się dodatkowe sale lekcyjne, sanitariaty, stołówka i nowa klatka schodowa. Istniejąca część zostanie natomiast zmodernizowana i doposażona. W wyniku przetargu zamówienie na wykonanie zadania zlecono firmie P.P.H.U „Trans-Art” z Bobrowników Wielkich.

Trwa remont remizy w Jaworsku

15.09.2016
Trwa remont remizy w Jaworsku

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy remoncie remizy OSP w Jaworsku. Inwestycja dotyczy termomodernizacji budynku, a także przebudowy łazienki i instalacji wewnętrznych. Projekt realizuje firma F.H.U. BKR Krzysztof Wójcik z Brzozowej.

Nowe chodniki w Dębnie i Biadolinach

9.09.2016
Nowe chodniki w Dębnie i Biadolinach

Zarząd Dróg Powiatowych w Brzesku, przy współpracy z Gminą Dębno, realizuje inwestycję dotyczącą budowy chodników przy drogach powiatowych, przebiegających przez miejscowości Dębno i Biadoliny Szlacheckie. Obecnie zakończona została budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze Biadoliny Szlacheckie-Sufczyn, na odcinku o długości ponad 370 metrów. Prace nad taką samą infrastrukturą trwają również przy drodze powiatowej Dębno-Melsztyn – długość tego odcinka wyniesie około 415 metrów.

Gmina Dębno udzieliła Powiatowi Brzeskiemu pomocy finansowej w formie dotacji, w wysokości połowy kosztów przeprowadzenia prac.

Przebudowa dróg i nowe miejsca postojowe

7.09.2016
Przebudowa dróg i nowe miejsca postojowe

31 sierpnia podpisano umowę na zadanie dotyczące przebudowy kolejnych dróg gminnych na terenie Gminy Dębno. Inwestycja obejmie pięć dróg: Doły Na Most, Rajsko Do Zagórza w miejscowości Sufczyn, Wola Dębińska Osiedlowa IV, Wola Dębińska Zarzecze oraz Zagórze od Łoponia w Sufczynie. W wyniku postępowania na wykonawcę robót wybrano firmę Road Systems ze Skrzyszowa.

Trwają prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

29.08.2016
Trwają prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

W sierpniu została podpisana umowa na inwestycję dotyczącą regulacji potoku Niedźwiedź, w celu ochrony pobliskich terenów przed zalaniem. W ramach projektu utrwalone i zabezpieczone zostanie koryto potoku na terenie Dębna i Woli Dębińskiej, na odcinkach o łącznej długości około 1,9 kilometra.

Trwa rozbudowa kanalizacji w Sufczynie i Łysej Górze

24.08.2016
Trwa rozbudowa kanalizacji w Sufczynie i Łysej Górze

18 sierpnia podpisano umowę na inwestycję dotyczącą dalszego rozbudowania istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Sufczyn i Łysa Góra. Przedmiotem projektu jest położenie rur kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na kilkudziesięciu odcinkach o łącznej długości ponad 1 kilometra.

[ 1 | 2 | 3 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie