INWESTYCJE

Start modernizacji drogi Sufczyn Rajsko

30.10.2019
Start modernizacji drogi Sufczyn Rajsko

Końcem ubiegłego tygodnia rozpoczęły się prace modernizacyjne drogi gminnej w Sufczynie. Aktualnie trwają prace przy budowie chodnika.

Zadanie wykonywane jest w ramach dotacji ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Rozpoczął się remont sali gimnastycznej w Porąbce Uszewskiej

29.10.2019
Rozpoczął się remont sali gimnastycznej w Porąbce Uszewskiej

W ubiegłym tygodniu pracownicy Przedsiębiorstwa Budowlano-Remontowo–Handlowego P.B.R rozpoczęli prace remontowe sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej.

Wznowiono prace przy budynku komunalnym w Dołach

23.09.2019
Wznowiono prace przy budynku komunalnym w Dołach

Po kilkumiesięcznej przerwie zostały wznowione prace przy wykończeniu budynku komunalnego w Dołach. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakład remontowo-budowlany BUDOLEX dokonał rozbiórki starego obiektu, a w jego miejscu powstał nowy. Aktualnie w budynku wykonane zostały prace związane z montażem stolarki okiennej i drzwiowej.

Drogi do remontu

20.09.2019
Drogi do remontu

Przystępujemy do remontu kolejnych dróg gminnych. Umowy z wykonawcami zostały podpisane, drogowcy rozpoczęli już prace w terenie.

Pracom modernizacyjnym poddanych zostanie łącznie pięć odcinków dróg: dwa w Niedźwiedzy, trzy w Maszkienicach oraz jeden w Łoniowej.

Droga Sufczyn Rajsko z dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych

6.09.2019
Droga Sufczyn Rajsko z dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych

30 sierpnia br. prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku, wśród nich znalazła się gmina Dębno.

Postęp prac w Porąbce Uszewskiej

5.09.2019
Postęp prac w Porąbce Uszewskiej

Teren przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej zmienia swoje oblicze. Od połowy lipca trwają tam bowiem intensywne prace budowlane przy przebudowie boiska wielofunkcyjnego.

Kapliczka św. Stanisława BM doczekała się remontu

5.09.2019
Kapliczka św. Stanisława BM doczekała się remontu

Za zgodą Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Dołach rozpoczął się wyczekiwany remont przydrożnej figury św. Stanisława BM z 1851 r. Renowacja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę Dębno dotacji ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Kapliczki Małopolski 2019.

Remont strażnicy OSP w Sufczynie rozpoczęty

28.08.2019
Remont strażnicy OSP w Sufczynie rozpoczęty

W ubiegłym tygodniu ruszyły prace remontowe remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. Jest to kolejny budynek, który zostanie zmodernizowany w ramach wieloletniej realizacji na terenie gminy Dębno programu Małopolskie Remizy.

Remontujemy drogi transportu rolnego

26.08.2019
Remontujemy drogi transportu rolnego

Na terenie naszej gminy trwają remonty kolejnych dróg. Pracom modernizacyjnym zostały poddane dwa odcinki: w Woli Dębińskiej drogi Koło Wróbla oraz w Jaworsku drogi Wilkówka Grabno. Na ten cel samorząd gminy pozyskał środki z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Modernizacje szkolnych stołówek

22.08.2019
Modernizacje szkolnych stołówek

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach i w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej trwają intensywne prace remontowe. Roboty w pomieszczeniach kuchni i jadalni nabierają tempa, by pomieszczenia były gotowe przed rozpoczęciem roku szkolnego. Gmina Dębno na realizację tego zadania pozyskała dotację w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | następna ]