INWESTYCJE

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich

18.07.2017
Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich

We wtorek 4 lipca podpisana została umowa z wykonawcą pierwszego etapu robót związanych z przebudową i nadbudową pomieszczeń gospodarczych w Publicznej Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich. Docelowo, pomieszczenia znajdujące się na poddaszu budynku zostaną zaadaptowane na sale lekcyjne.

Prace remontowe w remizie OSP w Perle

18.07.2017
Prace remontowe w remizie OSP w Perle

W ubiegły piątek 14 lipca podpisana została umowa na zadanie, dotyczące wykonania prac remontowych i modernizacji instalacji wewnętrznych w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Perle.

Przebudowa dróg gminnych

16.05.2017
Przebudowa dróg gminnych

Rozstrzygnięty został przetarg na dalszą przebudowę dróg gminnych, leżących na terenie Gminy Dębno. Zadanie to obejmie siedem odcinków dróg: Dębno Hektary, Maszkienice Na Most, Maszkienice Podlesie, Wola Dębińska Hebdówka, Łoniowa na działce nr 1202, Rajsko Do Zagórza w Sufczynie i Łysa Góra Zamieście. Prace obejmą między innymi wyrównanie nawierzchni, wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych i ścięcie poboczy.

Budowa remizy OSP w Woli Dębińskiej

2.11.2016
Budowa remizy OSP w Woli Dębińskiej

W Woli Dębińskiej – przy budynku Klubu Sportowego „Orzeł Dębno” – realizowany jest projekt budowy remizy dla miejscowej jednostki OSP. W ramach kolejnego etapu inwestycji, w ubiegłym tygodniu podpisano umowę na zamontowanie w nowym budynku brakujących instalacji.

Dalsze remonty dróg gminnych

25.10.2016
Dalsze remonty dróg gminnych

Na terenie Gminy Dębno sukcesywnie trwa modernizacja dróg gminnych. W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o podpisaniu umowy na remont pięciu odcinków dróg: w Dołach, Sufczynie i Woli Dębińskiej. Prace w tych miejscach są już zakończone – tymczasem wpłynęły oferty na przebudowę kolejnych dróg.

Nowa scena w Biadolinach Szlacheckich

21.10.2016
Nowa scena w Biadolinach Szlacheckich

W Biadolinach Szlacheckich trwają prace przy budowie zadaszonej sceny plenerowej. W ramach realizacji inwestycji, przy płycie boiska sportowego powstała drewniana estrada taneczno-pokazowa, która będzie wykorzystywana podczas uroczystości, imprez okolicznościowych, pokazów i spektakli. Scena jest odpowiednio zadaszona, by mogła spełniać swoją rolę także w czasie niekorzystnej pogody. Wykonanie sceny pozwoli rozszerzyć ofertę rekreacyjną Gminy Dębno, jak i samego sołectwa. Prace budowlane zakończą się jeszcze w tym roku.

Bezpieczniej na gminnych drogach

6.10.2016
Bezpieczniej na gminnych drogach

Zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników dróg to jeden z priorytetów tworzenia nowoczesnej infrastruktury. Dlatego też na terenie Gminy Dębno sukcesywnie powstają nowe urządzenia bezpieczeństwa drogowego.

Rozbudowa szkoły w Łoniowej

22.09.2016
Rozbudowa szkoły w Łoniowej

Trwa pierwszy etap prac budowlanych i remontowych przy budynku szkoły w Łoniowej. W ramach inwestycji, szkoła jest rozbudowywana w kierunku północnym. W powstającej części budynku docelowo znajdą się dodatkowe sale lekcyjne, sanitariaty, stołówka i nowa klatka schodowa. Istniejąca część zostanie natomiast zmodernizowana i doposażona. W wyniku przetargu zamówienie na wykonanie zadania zlecono firmie P.P.H.U „Trans-Art” z Bobrowników Wielkich.

Trwa remont remizy w Jaworsku

15.09.2016
Trwa remont remizy w Jaworsku

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy remoncie remizy OSP w Jaworsku. Inwestycja dotyczy termomodernizacji budynku, a także przebudowy łazienki i instalacji wewnętrznych. Projekt realizuje firma F.H.U. BKR Krzysztof Wójcik z Brzozowej.

Nowe chodniki w Dębnie i Biadolinach

9.09.2016
Nowe chodniki w Dębnie i Biadolinach

Zarząd Dróg Powiatowych w Brzesku, przy współpracy z Gminą Dębno, realizuje inwestycję dotyczącą budowy chodników przy drogach powiatowych, przebiegających przez miejscowości Dębno i Biadoliny Szlacheckie. Obecnie zakończona została budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze Biadoliny Szlacheckie-Sufczyn, na odcinku o długości ponad 370 metrów. Prace nad taką samą infrastrukturą trwają również przy drodze powiatowej Dębno-Melsztyn – długość tego odcinka wyniesie około 415 metrów.

Gmina Dębno udzieliła Powiatowi Brzeskiemu pomocy finansowej w formie dotacji, w wysokości połowy kosztów przeprowadzenia prac.

[ 1 | 2 | 3 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin