INWESTYCJE

Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

2.05.2019
Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

Po raz kolejny Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Tym razem, dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Małopolskiego prace remontowo-budowlane prowadzone będą w remizie  OSP w Sufczynie. Na ten cel Gmina Dębno otrzymała aż 31.619,00 zł.

Ratujemy cenne arcydzieła małej architektury sakralnej

30.04.2019
Ratujemy cenne arcydzieła małej architektury sakralnej

Gmina Dębno, co roku stara się o pozyskanie dofinansowania umożliwiającego poprawienie stanu kolejnych cennych arcydzieł małej architektury sakralnej wpisanych w obraz naszych sołectw. Przydrożne kapliczki, figury i krzyże stanowią nie tylko element polskiego krajobrazu, ale są również przykładem dziedzictwa narodowego, o które powinniśmy dbać, aby kolejne pokolenia mogły doceniać ich piękno.

Kolejne środki pozyskane na drogi gminne

19.04.2019
Kolejne środki pozyskane na drogi gminne

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierowców poruszających się po drogach gminnych zostaną wyremontowane dwa odcinki o łącznej długości 2,890 km. Tym razem uda się to dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe.

Umowa na budowę parkingu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich podpisana

27.03.2019
Umowa na budowę parkingu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich podpisana

26 marca 2019 r., wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podpisał umowę na budowę parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Po ocenie ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, na zadanie pn. „Budowa parkingu dla samochodów osobowych typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich”, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy: MMBUD Tarnów Sp. z o.o. i z przedstawicielem tejże firmy, panem Miłoszem Sachą, została podpisana umowa.

Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy – Wsparta na szóstkę!

Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy – Wsparta na szóstkę!

Gmina Dębo pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie na rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy. Wartość całego realizowanego projektu pn. „Wsparcie na szóstkę! – rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy” wyniesie ponad 219 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z RPO to kwota ponad 202 tysięcy złotych.

Spacer z historią w tle, czyli Łysa Góra i budowana ścieżka historyczna

4.03.2019
Spacer z historią w tle, czyli Łysa Góra i budowana ścieżka historyczna

Historia Łysej Góry związana jest m.in. z produkcją ceramiki wytwarzanej na szeroką skalę w czasach świetności Zakładu Ceramicznego „Kamionka”, którego wyroby były znane w całej Polsce. Obecnie już tylko nieliczne osoby pamiętają sposób wykonywania łysogórskiej ceramiki, a bez wątpienia jest to produkt lokalny, który należy ocalić od zapomnienia.

Zagospodarowanie terenu w centrum wsi Łoniowa

25.02.2019
Zagospodarowanie terenu w centrum wsi Łoniowa

W centrum wsi Łoniowa powstaje miejsce służące mieszkańcom do odpoczynku, a także do poprawy kondycji fizycznej.

W ramach inwestycji zostaną wykonane prace rozbiórkowe, wykonany zostanie chodnik oraz nawierzchnia trawiasta. Zostaną zamontowane urządzenia małej architektury, a także urządzenia sportowe, takie jak: motyl, prasa ręczna, prasa nożna, narciarz, orbitrek, stepper oraz wioślarz. Ponadto obok zostanie umieszczona tablica informacyjna.

Modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej

21.02.2019
Modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej

W Porąbce Uszewskiej trwają pracę przy modernizacji budynku infrastruktury rekreacyjnej zlokalizowanego przy boisku sportowym LKS Victoria.

Miejsce poświęcone pamięci Franciszka Mleczki

19.02.2019
Miejsce poświęcone pamięci Franciszka Mleczki

W Łysej Górze powstanie miejsce służące odpoczynkowi, rekreacji, które będzie także nawiązywać do lokalnej historii. Poświęcone zostanie Franciszkowi Mleczce – lokalnemu społecznikowi, posłowi na Sejm, współtwórcy tradycji wykonania ceramiki w Łysej Górze.

Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Dębnie

Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Dębnie

W poniedziałek, 15 października uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Będzie to najnowocześniejszy obiekt sportowy w regionie.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna ]