INWESTYCJE

Kolejne środki zewnętrzne dla Gminy Dębno

18.07.2019
Kolejne środki zewnętrzne dla Gminy Dębno

50 tys. złotych to kolejna dotacja jaką otrzymała Gmina Dębno z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu "Małopolskie Remizy 2019". Środki te zostaną wydatkowane na termomodernizację remizy strażackiej w Sufczynie wraz zagospodarowaniem terenu.

Ponad 86 tysięcy złotych dofinansowania do hali w Dębnie

12.07.2019
Ponad 86 tysięcy złotych dofinansowania do hali w Dębnie

Gmina Dębno złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w ramach dofinansowania robót budowlanych dotyczący obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dwie placówki szkolne z dotacjami na nowe kuchnie i jadalnie

5.07.2019
Dwie placówki szkolne z dotacjami na nowe kuchnie i jadalnie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Prof. Franciszka Bujaka w Maszkienicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej otrzyma w tym roku dotacje. W ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 gmina Dębno pozyskała dotacje celowe na zadanie dotyczące doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia).

Nowa inwestycja, kolejna dotacja

Nowa inwestycja, kolejna dotacja

W naszej gminie zostaną wyremontowane kolejne odcinki dróg. Tym razem prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone na drogach dojazdowych do pól w Woli Dębińkiej Koło Wróbla oraz w Jaworsku Wilkówka Grabno. Zarówno na jedną jak i na drugą drogę, Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w wysokości 121 tys. złotych z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

2.05.2019
Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

Po raz kolejny Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Tym razem, dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Małopolskiego prace remontowo-budowlane prowadzone będą w remizie  OSP w Sufczynie. Na ten cel Gmina Dębno otrzymała aż 31.619,00 zł.

Ratujemy cenne arcydzieła małej architektury sakralnej

30.04.2019
Ratujemy cenne arcydzieła małej architektury sakralnej

Gmina Dębno, co roku stara się o pozyskanie dofinansowania umożliwiającego poprawienie stanu kolejnych cennych arcydzieł małej architektury sakralnej wpisanych w obraz naszych sołectw. Przydrożne kapliczki, figury i krzyże stanowią nie tylko element polskiego krajobrazu, ale są również przykładem dziedzictwa narodowego, o które powinniśmy dbać, aby kolejne pokolenia mogły doceniać ich piękno.

Kolejne środki pozyskane na drogi gminne

19.04.2019
Kolejne środki pozyskane na drogi gminne

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierowców poruszających się po drogach gminnych zostaną wyremontowane dwa odcinki o łącznej długości 2,890 km. Tym razem uda się to dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe.

Umowa na budowę parkingu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich podpisana

27.03.2019
Umowa na budowę parkingu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich podpisana

26 marca 2019 r., wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podpisał umowę na budowę parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Po ocenie ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, na zadanie pn. „Budowa parkingu dla samochodów osobowych typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich”, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy: MMBUD Tarnów Sp. z o.o. i z przedstawicielem tejże firmy, panem Miłoszem Sachą, została podpisana umowa.

Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy – Wsparta na szóstkę!

Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy – Wsparta na szóstkę!

Gmina Dębo pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie na rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy. Wartość całego realizowanego projektu pn. „Wsparcie na szóstkę! – rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy” wyniesie ponad 219 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z RPO to kwota ponad 202 tysięcy złotych.

Spacer z historią w tle, czyli Łysa Góra i budowana ścieżka historyczna

4.03.2019
Spacer z historią w tle, czyli Łysa Góra i budowana ścieżka historyczna

Historia Łysej Góry związana jest m.in. z produkcją ceramiki wytwarzanej na szeroką skalę w czasach świetności Zakładu Ceramicznego „Kamionka”, którego wyroby były znane w całej Polsce. Obecnie już tylko nieliczne osoby pamiętają sposób wykonywania łysogórskiej ceramiki, a bez wątpienia jest to produkt lokalny, który należy ocalić od zapomnienia.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna ]