INWESTYCJE

Drukuj drukuj

Inwestycje w Gminie Dębno zrealizowane

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno zrealizowane » Figura św. Stanisława BM odnowiona

Figura św. Stanisława BM odnowiona

18.10.2019
Figura św. Stanisława BM odnowiona

W ostatnich dniach zakończyła się renowacja kapliczki św. Stanisława Biskupa Męczennika w Dołach. Remont figury był możliwy dzięki pozyskaniu przez samorząd gminy Dębno dotacji ze środków Województwa Małopolskiego w ramach tegorocznej edycji konkursu Kapliczki Małopolski.

Prace renowacyjne wykonane przez Pana Zbigniewa Strzelczyka objęły swoim zakresem remont rzeźby świętego - wieńczącego kapliczkę, kapitel stanowiący jej podstawę, a także kamienny stopień oraz trzon figury.

Figura pochodzi z 1851 roku i znajduje się na terenie sołectwa Doły. Obiekt sakralny,  o którym mowa jest kamienną kapliczką wykonaną z piaskowca, przedstawiającą postać świętego Stanisława ze Szczepanowa - Biskupa i Męczennika, który ustawiony jest na zdobionym kapitelu i prostej kolumnie.

Figura posiadała liczne ubytki, a szybko postępująca erozja mogła spowodować całkowite jej zniszczenie, dlatego podjęliśmy decyzję o renowacji obiektu w tym roku – wyjaśnia wójt Wiesław Kozłowski.

 

Figura św. Stanisława BM odnowiona
Figura św. Stanisława BM odnowiona

Wróć do inwestycji

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12