INWESTYCJE

Drukuj drukuj

Inwestycje w Gminie Dębno zrealizowane

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno zrealizowane » Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

12.12.2018
Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Zakończył się remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, gdzie został utworzony Klub Senior+. Zadanie warte prawie 400 tysięcy złotych zostało wsparte przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dotacją w wysokości 150 tys. złotych.

Zakrojone na szeroką skalę prace modernizacyjne w jednostce w Sufczynie obejmowały chociażby: roboty rozbiórkowe, nowe instalacje wod-kan, gazowe, centralnego ogrzewania. Dzięki nowym ściankom działowym zmienił się układ pomieszczeń, a kuchnia i łazienki zyskały nowe wyposażenie. Samorząd zadbał również o dostarczenie schodołazu dla osób niepełnosprawnych.

- Remiza w Sufczynie zmieniła się nie do poznania. Teraz ten budynek będzie tętnił życiem. Mamy aktywnych seniorów, którzy dotychczas nie mieli swojego miejsca. To się zmieniło. Dobrze wyposażona kuchnia będzie świetnie służyć jako zaplecze wydarzeń, które będą organizować seniorzy. Od samego początku, gdy zaczęliśmy projektować to zadanie, mieliśmy na uwadze dostępność obiektu dla osób z problemami ruchowymi, dlatego obiekt został wyposażony w schodołaz, aby każdy mógł uczestniczyć w spotkaniach i zajęciach – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budowlano Remontowo Handlowe P.B.R. Sp.z.o.o. z Maszkienic.

Uroczyste otwarcie zaplanowane zostało na 19 stycznia 2019 r.

Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy
Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy
Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy
Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy
Klub Senior+ w Sufczynie już gotowy

Wróć do inwestycji

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12