INWESTYCJE

Drukuj drukuj

Inwestycje w Gminie Dębno w trakcie realizacji

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno w trakcie realizacji » Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Dębnie

Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Dębnie

18.10.2018
Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Dębnie

W poniedziałek, 15 października uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Będzie to najnowocześniejszy obiekt sportowy w regionie. 

Oprócz pełnowymiarowej hali sportowej inwestycja obejmie również utworzenie niezbędnej infrastruktury technicznej i komunikacyjnej. Powstaną także nowe sale dydaktyczne. Obiekt będzie przystosowany nie tylko do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego czy też organizacji zawodów sportowych. Będą się tam również odbywać uroczystości szkolne oraz gminne. Hala będzie dostępna zarówno dla uczniów, organizacji społecznych, jak i samych mieszkańców. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest na 2020 rok.

– To historyczne wydarzenie i zarazem sukces naszej gminy. Udało nam się pozyskać dużą dotację, aby stworzyć obiekt, który będzie służył przez najbliższe dziesięciolecia całej społeczności naszej gminy. 15 października 2018 roku zapisze się złotymi literami w historii gminy Dębno. Dziękuję wszystkim za obecność i zapraszam już na uroczystość otwarcia tego fantastycznego obiektu - mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. 

Wartość tego projektu, to prawie 12 milionów złotych, z czego 4 miliony zostały przyznane Gminie Dębno przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wykonawcą inwestycji, w wyniku przeprowadzonego przetargu, zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” Sp. z o.o. z Krakowa.

Na uroczystości obecni byli m.in.: Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura wraz z radnymi, Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie wraz z Radą Rodziców.


Wróć do inwestycji

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12