INWESTYCJE

Drukuj drukuj

Inwestycje w Gminie Dębno w trakcie realizacji


Robotnicy czekają na ocieplenie

5.03.2018
Robotnicy czekają na ocieplenie

Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert. 

Jednak, aby robotnicy mogli ruszyć z pracami, musi zmienić się pogoda. Ostro trzymająca w ostatnim czasie zima nie sprzyja prowadzeniu robót. Termin zakończenia prac przewidziano na listopad.

Wybudowanie w sumie ponad siedmiokilometrowego odcinka kanalizacji w Sufczynie i Łysej Górze będzie kosztowało 1,8 mln zł, z czego 1,2 mln zł pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Rozwój sieci kanalizacyjnej to jedno z najważniejszych zadań w naszej gminie – podkreśla włodarz gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Sytuacja związana z procentowym skanalizowaniem naszej gminy wygląda bardzo przyzwoicie, ale nie spoczywamy na laurach, ciągle szukamy możliwych źródeł finansowania, aby jak największy odsetek naszych mieszkańców mógł być włączony do sieci.

Przypomnijmy, że w Łysej Górze jest to już kolejny odcinek kanalizacji. W ubiegłym roku samorząd zrealizował inwestycję pn. ,,Łysa Góra-Pańska Góra”. Natomiast dzięki tegorocznej inwestycji blisko 300 osób będzie mogło korzystać z sieci kanalizacyjnej.    

 


Wróć do inwestycji

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12