INWESTYCJE

Drukuj drukuj

Inwestycje w Gminie Dębno zrealizowane


Nowe wiaty już stoją

2.08.2016
Nowe wiaty już stoją

Zakończono montaż dziewięciu wiat przystankowych, zaplanowanych do wykonania w bieżącym roku kalendarzowym. Dwie z nich zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego, a pozostałe ze środków własnych budżetu Gminy Dębno. Wiaty stoją w Biadolinach Szlacheckich, Dębnie, Maszkienicach, Jaworsku, Dołach, Perle i Sufczynie. Zamontowano je w miejscach, gdzie do tej pory pasażerowie komunikacji publicznej narażeni byli na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Wiaty powstają w miejscach wskazanych przez samych mieszkańców. Pasażerowie autobusów i busów są zadowoleni, bo nie muszą stać pod gołym niebem – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Oprócz zapewnienia osłony przed wiatrem czy deszczem, nowe przystanki poprawią też z pewnością estetykę miejscowości, w których zostały ustawione.

Koszt montażu dziewięciu nowych wiat przystankowych wyniósł niespełna 38 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku udało się postawić siedem podobnych konstrukcji za około 36 tys. złotych. Tegoroczna inwestycja to kolejny krok w uczynieniu Gminy Dębno miejscem nie tylko bezpieczniejszym, ale i bardziej nowoczesnym.


Wróć do inwestycji

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12